Newtown Rotary Banner
Kluczowe strony home 5

Dla mirków z # programowanie - we wpisie znajduje się link do repo GitHub'a, na którym widnieje kod używany do symulacji gier oraz strategii razem z krótkim wyjaśnieniem co i jak, byście mogli tworzyć i testować własne strategie - nigdy nie mogę być pewny, że ta wymyślona przeze mnie jest najefektywniejsza. Zrobiłem taki projekt - byłbym chętny się u Was rozwijać, priorytetem dla mnie jest nauka.”.

Ale taka reakcja wynikała z nieznajomości branży, która jawiła się dość mrocznie i mętnie, nudno i trudno w mojej głowie, a także z tego, że samo programowanie uważałam za czarną magię. Wybrałam Pythona, zaczęłam i sama nie wiem po ilu procentach z dość śmiesznej wieczornej aktywności stało się to całkiem niezłą rozrywką. Podczas zajęć wychowankowie korzystają z programu Baltie 3, który jest środowiskiem programowania dla dzieci w każdym wieku i różnym poziomie zaawansowania.

Jak nauka programowania” będzie różniła się od informatyki”, obecnej przecież w szkole już dziś? Dzięki temu nauczyciele z klas 1-3 zdobędą podstawy potrzebne do nauczenia programowania najmłodszych dzieci. Wymagania minimalne tabletu lub smartfonu do sterowania robotem: procesor 1.2 GHz, 4 rdzenie, pamięć 8 GB, pamięć RAM 1 GB DDR3, ekran 7”, rozdzielczość 1024 x 600, system min.

Programowanie - czynność polegająca na pisaniu kodu źródłowego , w językach A , B , D , lecz najczęściej C , rzadko w asemblerze W wyniku tych przekształceń rzadko, choć czasem powstaje program wykonywalny.